CO MOŽNÁ O KVALITĚ NEVÍTE

Když si vybíráte novou kuchyň, máte pravděpodobně 3 hlavní kritéria: vzhled, cena a kvalita, ale s kvalitou se počítá tak nějak automaticky. Každý prodejce vám řekne, že jeho kuchyně jsou kvalitní. Kvalita ovšem není jen abstraktní pojem.

Je dobré si dát pozor alespoň na to nejdůležitější:

  • Materiál korpusů – nosnými pilíři každé kuchyně jsou korpusy skříněk, které drží celou kuchyni pohromadě a nesou na sobě zavěšená dvířka, zásuvky, kontejnery, pracovní desku, spotřebiče a další součásti. Korpusy se vyrábějí obvykle z lamina (LTD) a síla lamina by měla být alespoň 18 mm. Osvědčeným výrobcem LTD desek je např. Egger.
  • Hrany dílců – všechny jednotlivé dílce, ze kterých se skříňky sestavují, musí být olepeny hranou, která zamezuje průniku vlhkosti přímo do LTD desky. Často výrobci šetří a dávají hrany pouze z pohledových stran. My olepujeme každý dílec ze všech 4 stran hranou ABS 0,5 mm.
  • Sestavené skříňky – hotové skříňky přímo z výroby jsou mnohem pevnější, než skříňky sestavené v provizorních podmínkách vašeho bytu. Lepené spoje musí být při montáži již vyzrálé. Vyšší pevnosti a trvanlivosti spojů u nás dosahujeme také používáním speciálního lisu. Ten navíc eliminuje mezery mezi lepenými dílci, takže do spojů nemůže pronikat vlhkost a kuchyně získává mnohem delší životnost. Nesestavené skříňky mimojiné také prodlužují montáž, čímž ji prodražují a celý proces je tak nešetrný k bytu, ve kterém se kuchyně montuje.
  • Laky – pokud se rozhodnete pro lakovanou kuchyni, jistě budete požadovat i precizní zpracování. Dokonalé rovinnosti ploch a hran dosahujeme plošnou bruskou, hranovou bruskou a nanášením laku ve speciálním boxu s možností vypalování laků. Sami umíme namíchat více než 2000 odstínů z vzorníku NCS a základního vzorníku RAL, a to bez příplatků. Zrcadlově přesný povrch dvířek, v odstínu, který si vyberete, nelze dosáhnout bez těchto špičkových technologií.
  • Bytelné kování – kování, především panty a zásuvky, musí něco vydržet. Na základě našich dlouholetých zkušeností můžeme doporučit značky BLUM, Hettich a Strong. Zvláště u zásuvek je pak výhodné, když mají tzv. tlumené dovírání, které eliminuje nárazy a tím prodlužuje životnost kuchyňského nábytku, ale především zvyšuje komfort užívání. U nás patří tlumené zavírání zásuvek do standardní výbavy.
  • Pracovní deska je další značně namáhanou součástí kuchyně. U nejpoužívanějších dřevotřískových desek považujeme za standard sílu 38 mm, opět od značky Egger, které se ani po letech užívání neprohnou. Na trhu jsou však běžně dostupné i mnohem levnější 28 mm. V naší nabídce jsou také pracovní desky z polymerního kamene, díky vlastní výrobě za zajímavé ceny.

O NÁS

Obchodní značka Kuchyně SMART vznikla v roce 2012 jako ekonomická řada tradičního českého výrobce kuchyňského nábytku, společnosti Katalpa – výroba nábytku s.r.o., založené v roce 2002.